Perşembe, 18 Ekim 2018
.
22
Denizli
.
GÜNÜN İÇİNDEN

“7. Sınıflar Arası Bilgi Yarışması” düzenleniyor

“7. Sınıflar Arası Bilgi Yarışması” düzenleniyor

“7. Sınıflar Arası Bilgi Yarışması” düzenleniyor

Türk Millî Eğitimi’nin genel amaçları doğrultusunda; Denizli’nin Pamukkale ve Merkezefendi ilçelerindeki resmi okullarda eğitim ve öğretime devam eden 7. sınıf öğrencilerin akademik gelişimlerine katkı, okulunu ve kendilerini temsil edebilme güçleri kazanmalarını, hızlı ve doğru karar verebilmelerini sağlamak ve centilmence rekabet edebilme becerilerini geliştirmek amacıyla Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Cafer Sadık Abalıoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından bilgi yarışması düzenlendi. Yarışmaya Merkezefendi İlçesinden 19, Pamukkale İlçesinden 26 olmak üzere 45 okul başvuru yaptı.

7 Mayıs 2018 Pazartesi günü Merkezefendi İlçesindeki 19 okulun yarıştığı oturumlar 3 bölüm halinde gerçekleştirildi. Bölümlerin 1.leri olan Hacı Halil Bektaş Ortaokulu, Sevil Kaynak Ortaokulu ve Hasan Ali Kömürcüoğlu Ortaokulu 8 Mayıs 2018 Salı günü ilçe derecesi için yarışmaya hak kazandılar.

9 Mayıs 2018 Çarşamba günü Pamukkale İlçesindeki 26 okulun yarışacağı oturumlar 4 bölüm halinde gerçekleştirilecektir. Bölümlerin 1. leri 10 Mayıs 2018 Perşembe günü ilçe derecesi için yarışacaklardır.

İlçe finalinde derece yapan 6 takımın katılacağı İl Finali; 11 Mayıs 2018 Cuma günü 14.30-16.30 saatleri arasında gerçekleşecektir.

Yarışmacılara sırasıyla Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler ve İlimizi Tanıyor muyuz? (Genel Kültür) kategorilerinden 3’er olmak üzere, toplam 15 soru sorulmaktadır. En fazla doğru yanıtı veren 1 takım o oturumun galibi olmaktadır. 15 soru sonunda, takımlar arasında puan eşitliği olması ve 1. olan takımın belirlenememesi durumunda, puan eşitliğine sahip takımlara yedek sorular sorulmaktadır. Bu aşama, takımlar arası eşitlik bozulana kadar sürmektedir.5 yedek soru sonunda da eşitlik devam ederse, galip takım kura ile belirlenecektir. Sorulacak olan sorular numaralandırılmış olup, kura ile yarışma esnasında belirlenmektedir.

Etiketler:
adscode adscode
En Çok İzlenen Videolar
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı

- Hokkasoft