Perşembe, 18 Ekim 2018
.
22
Denizli
.
GÜNÜN İÇİNDEN

AKSAÇLILAR TÜRKÇÜLÜK GÜNÜNÜ KUTLADILAR

AKSAÇLILAR TÜRKÇÜLÜK GÜNÜNÜ KUTLADILAR

AKSAÇLILAR TÜRKÇÜLÜK GÜNÜNÜ KUTLADILAR

İyi Parti GİK üyesi Veli Çıtışlı organizesinde Tavas’da 5-6 Mayıs tarihlerinde düzenlenen “Türkçülük günü Birlik, Beraberlik ve Dayanışma” toplantısına Türkiye genelinden 150’ye yakın Yusufiyeli Ülkücü katıldı. Siyasetin konuşulmadığı toplantıya katılanlar yılların hasretini giderdiler, hem de Türkçülük bayramını kutlamanın hazzını yaşadılar. Yusufiyeliler, önümüzdeki yıl buluşma sözü vererek ayrıldılar.

Denizli birkaç senedir, hayatlarının en verimli yıllarını cezaevlerinde geçiren, çeşitli işkenceler gören Yusufiyeli ülkücülere ev sahipliği yapıyor. Veli Çıtışlı tarafından organize edilen “5 Mayıs Türkçülük Günü” toplantısı bu yılda görkemli geçti. Her yıl Mayıs ayının ilk haftasındaki düzenlenen “Türkçülük Bayramı” sebebiyle Veli Çıtışlı tarafından geleneksel hale getirilen “Yusufiyeliler Buluşması” bu yıl da 5-6 Mayıs tarihlerinde Veli Çıtışlı’nın Tavas’daki taş evinde gerçekleştirildi. Kutlamalar için Taş evin büyük bahçesi ve çiftlik çevresi Türk Bayrakları ile donatıldı; dev Türk Bayrağı altında kurulan demir dövme atölyesinde Ülkücüler demir döverek geleneği yerine getirdiler. Kurulan aş kazanlarında kutlamalar boyunca Çorba, etli yemek ve Pilav verildi. Tavas Zeybek ekibi Zeybek oyunlarını sergilerken, Ozan Niyaz şarkıları ile coşturdu. Bu arada Recep Küçükişsiz’de “Avrupalı Ülkücülerin Çilesi” isimli kitabını arkadaşlarına imzaladı.

İsimleri çeşitli sebepler yüzünden ön plana çıkan ve efsane gibi konuşulan Yusuf Ziya Doğan, İsa Armağan, Avrupadaki Ülkücülerin Çilesi kitabının yazarı ve aynı zamanda Ahdi Vefa dergisinin kurucusu olan Recep Küçükissiz, Adnan Akdağ, Yıldırım Şekercioğlu, Uğur Coşkun, Nurettin Işık, Osman Canyılmaz, Tayfun Cirit, Av. Osman Başer, Mahmut Yaraş, İlimizden Musa İz, Arif Karakurt, Roşirevan Çekiç gibi Ülkücülerin de katıldığı Yusufiyeliler, yılların getirdiği hasreti bir arada bulunarak giderdiler. Siyasetin konuşulmadığı buluşmada Yusufiyelilerin sohbetlerini Cezaevi günleri ve sonrasındaki gelişmeler oluşturdu. En önemlisi yıllar sonra bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadılar. Geçmiş yıllarda olduğu gibi “Kürşad” marşını hep bir ağızdan seslendiren Yusufiyeliler, seneye buluşmak üzere sözleştiler.

Yıllarca Cezaevlerinde yatan Ülkücüleri, yıllar sonra bir araya getirmenin ve buluşturmanın mutluluğu içerisinde olduğunu dile getiren Veli Çıtışlı, “Denizlili ülküdaşlarımın önerisi ile birkaç yıldan beri Mayıs ayının ilk haftasında böyle bir kutlama yapmaya karar verdik. Ve devam ediyoruz. Yıllarını Ülkücü davaya adayan, gençliklerinin en verimli yıllarını cezaevinde geçiren Taşmedreseli yada Yusufiyeli dediğimiz ağabeylerimi, kardeşlerimi bir araya getirmek enim için onur vericidir. Büyük mutluluk duyuyorum. İnşallah bu gelenek bozulmaz ve yıllarca devam eder” dedi.

Aksaçlıların buluşmasına İyi Parti Milletvekili aday adayları Yasin Öztürk ile Mehmet Ali Uzakgider’de katıldılar.

Etiketler:
adscode adscode
En Çok İzlenen Videolar
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı

- Hokkasoft