Çarşamba, 17 Ekim 2018
.
23
Denizli
.
GÜNÜN İÇİNDEN

BAKLAN, BAHAR ŞENLİĞİ'NDE BİR ARAYA GELECEK

Baklan’da 4. Hüsamettin Gazi’yi Anma ve Bahar Şenlikleri

BAKLAN, BAHAR ŞENLİĞİ'NDE BİR ARAYA GELECEK

Baklan 4. Hüsamettin Gazi’yi Anma ve Bahar Şenlikleri için gün sayıyor. Baklan Belediyesi 16-17 Haziran tarihleri arasında 4. Hüsamettin Gazi’yi Anma ve Bahar Şenlikleri düzenleyecek. Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever, “Bu yıl Hüsamettin Gazi’yi anma ve Bahar Şenliklerinin dördüncüsünü bayram içinde bayram şöleninde kutlayacağız” dedi.

Baklan Belediyesi, Hüsamettin Gazi’yi Anma ve Bahar Şenlikleri’nin dördüncüsünü düzenliyor. Baklanlılar, Baklan’daki bahar şenliğinde bayram içinde bayram kutlayacaklar. Şenlik kapsamında konserler, havai fişek gösterileri, doğa yürüyüşler, trap atışları ve çocuklar için eğlence organizasyonu gerçekleşecek.

4. Hüsamettin Gazi’yi Anma ve Bahar Şenlikleri hakkında konuşan Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever, “Bu yıl Hüsamettin Gazi’yi anma ve Bahar Şenliklerinin dördüncüsünü bayram içinde bayram şöleninde kutlayacağız. Bu kutlamaya tüm halkımızı davet ediyoruz. Anadolu’yu bizlere kazandıran Selçuklu komutanlarından olan Hüsamettin Gazi’yi, unutmayacağız ve unutturmayacağız” dedi.

Hüsamettin Gazi’nin Bizanslılarla olan mücadelesinden bahseden Başkan Gülsever, “İçinde bulunduğumuz toprakları ve bölgeyi Bizanslılardan alarak Türk İslam coğrafyasına kazandıran ve bizlere emanet olarak bırakan devrin mücahidi ve müceddidi Hüsamettin Gazi, döneminde Batılılar tarafından defalarca Anadolu’ya düzenlenen haçlı seferlerine karşı bölgede mücadele vermiş ve mahiyetindeki askerleriyle haçlı seferlerini bozguna uğratmıştır. Baklanlılar için ayrı bir değer olan tarihe iz bırakan bu güzel insanı Baklanlılar unutmayacaktır” diye konuştu.

Şenlik Planı

1. Gün

14.00 Bayramlaşma – Mehteran Gösterisi – Kortej

15.30 Doğa Yürüyüşü (Kekliktaşı – Sarıkaya – Cilveli – Piknik ve ihramlar)

20.30 Konser alanı açılış konuşması

21.30 Serdar Şimşek – Tuğba Karakuş (Havai fişek gösterileri)

Çocukları için gün boyu eğlenceler animasyonlar

2.Gün

Trap Atışları

Çocukları için gün boyu eğlenceler animasyonlar

Etiketler:
adscode adscode
En Çok İzlenen Videolar
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı

- Hokkasoft