Çarşamba, 17 Ekim 2018
.
23
Denizli
.
GÜNÜN İÇİNDEN

ÇOCUKKEN GİTTİĞİ ÜLKEDE BELEDİYE BAŞKANI OLDU

PAMUKKALE HABER

ÇOCUKKEN GİTTİĞİ ÜLKEDE BELEDİYE BAŞKANI OLDU

Denizli'nin Çardak İlçesinden henüz 8 yaşında iken ailesiyle birlikte göç eden Türk politikacı Fatma Çetinkaya Danimarka'nın 100 bin nufüslu Randers şehrinde 14 gün boyunca belediye başkanlığı koltuğunda oturacak.

Takvim yaprakları 1975 yılını gösterirken, Danimarka’ya yolu düşen ‘misafir işçi’ çocuklarından biri de Fatma Çetinkaya idi. Henüz 8 yaşında ailesiyle birlikte Danimarka’ya gelen Fatma Çetinkaya, bugünlerde bir başarı hikayesinin kahramanı oldu. 43 yıl önce misafir işçinin kızı, 14 gün boyunca Randers belediye başkanlığı koltuğunda oturacak.

5,5 milyonluk Danimarka’nın büyük şehirlerinden biri de Randers. Çevre beldeleriyle birlikte yaklaşık 100 bin kişinin yaşadığı Randers’te belediye başkanlığı koltuğunda Sosyal Demokrat Parti’den Torben Lund oturuyor. Belediye Meclisi’nde 3. dönemdir bulunan aynı partiden Fatma Çetinkaya ise başkan yardımcısı görevinde bulunuyor. Torben Lund’un yerine 14 gün boyunca Fatma Çetinkaya Randers’i yönetecek.

‘1975 yılında ailemle Danimarka’ya geldigimde geleceğimizi kuracağımız bu ülke bana ne imkanlar sunabileceğinden habersizdim.’ diyen Fatma Çetinkaya, ‘Zaman içerisinde hayatımda çok güzel gelişmeler oldu ve bugün politikada bulunmak da bunlardan bir tanesi. Her ne kadar “ yalnız” 14 günlük bir belediye başkanlığı olsa da tebessümle bir memnuniyet hissetmemek elde değil.’ diye duygularını ifade ediyor.  Fatma Çetinkaya, ‘Hataya dair en büyük dileklerimden bir tanesi; nasıl ki ben başkalarını kendime örnek alarak bugünkü imkanlara sahipsem, bende özellikle gençlerimizi motive edecek bir örnek olmak isiyorum’ diyor.

Fatma Çetinkaya, 43 yıldır yaşadığı şehirde 14 günlüğüne de olsa belediye başkanlığı yapmanın gururunu yaşıyor. Çetinkaya, seçimden seçime ortaya çıkan bir politikacı değil. Belediye Meclis’inin en aktif isimlerinden biri. Ocak ayında Alborg Belediyesi’nin düzenlediği ve Veliaht Prens Frederik’in onur konuğu olduğu etkinlikte yer alan tek yabancı kökenli politikacı olan Fatma Çetinkaya’ya Prens Frederik yakın ilgi göstermiş.

Etiketler:
adscode adscode
En Çok İzlenen Videolar
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı

- Hokkasoft