Perşembe, 18 Ekim 2018
.
22
Denizli
.
GÜNÜN İÇİNDEN

DENİF 7. KEZ KAPILARINI AÇTI

DENİF 7. KEZ KAPILARINI AÇTI

DENİF 7. KEZ KAPILARINI AÇTI

Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Hizmet Binası Yerleşkesinde gerçekleştirilen Fuar Açılışına, Denizli Vali Yardımcısı Sayın Ali Cergibozan, Denizli Büyükşehir Belediye Genel Sekreteri Mustafa Ünal, Pamukkale Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Sarıtaş, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü İşgücü Piyasası ve İstatistik Dairesi Başkanı Aydın Alabaş, Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Fatih Işık, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Hüseyin Memişoğlu, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, Oda Temsilcileri, işverenler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış Konuşmasını yapan Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Fatih Işık ‘’ İlimizde yedincisini düzenlediğimiz Denizli İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarımızda, İşgücü Piyasasının iki önemli unsurunu yani iş arayan ve işvereni bir araya getirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Şu an bu alanda; imalat, perakende, sağlık, eğitim, hizmet, inşaat, tekstil ve gıda gibi farklı sektörlerden 60 firma ile iş arayan vatandaşlarımızın kapı kapı iş aramak için zaman ve çaba sarfını bu organizasyon ile en aza indirerek hem işverenimizin iş arayanları toplu olarak karşıladığı hem de iş arayanlarımızın iş yerlerini bir arada ziyaret etme imkanı bulduğu bir ortam hazırlanmıştır‘’ dedi. Işık, İki gün boyunca devam edecek fuarımızda, 60 firmanın, yaklaşık 1100 kişiyi işe yerleştireceğini söyledi.

Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, İŞKUR’un son zamanlarda fark yarattığını, gelişen bir Kurum olduğunu dile getirdi.

Programa Ankara’dan katılan, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü İşgücü Piyasası ve İstatistik Dairesi Başkanı Aydın Alabaş ise ‘’ Önceliğimiz istihdam. Son yıllarda Türkiye olarak istihdam alanında lider durumuna geldik. Dünyada çok önemli başarılar elde ettik. OECD verilerine göre 2007-2017 yılları arasında ülkemizde 7.5 milyon kişilik istihdam artışı sağladık. AB-28 genelinde ise istihdam artışı 7 milyon 190 bin kişi olmuştur. Türkiye tek başına tüm Avrupa’dan daha fazla istihdam artışı sağlamıştır. Bu başarı da İŞKUR olarak bizim de büyük katkımız bulunmaktadır. Geldiğimiz noktayı vurgulamak açısından birkaç örnek vermek istiyorum: Denizli’de 2002 yılında İŞKUR vasıtasıyla sadece 366 kişi özel sektörde işe yerleştirilirken, 2017 yılında bu rakam 11.140 kişi olmuştur. Biz hedeflerimizi daha yukarılara taşıyoruz. 2018 yılında Denizli’de 18 bin kişinin işe yerleşmesine aracılık etmeyi hedefliyoruz’’ dedi. Denizli’de Özel Politika gerektiren grupların da istihdamını destekleyeceklerini dile getiren Alabaş, 6 bin kadının, 4 bin 500 gencin, yaklaşık 2 bin üniversite mezununun işe yerleştirilmesini hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Denizli Vali Yardımcısı Ali Cergibozan ‘’İstihdam Seferberliği öncülüğünde gayretle yapılan çalışmaları ve bu organizasyonları önemsiyoruz. Fuara katılarak istihdama katkı sağlayan firmalara teşekkür ediyorum’’ dedi.

Konuşmaların ardından Vali Yardımcısı Ali Cergibozan, Denizli Büyükşehir Belediye Genel Sekreteri Mustafa Ünal, Pamukkale Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Sarıtaş, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Türkiye İş kurumu Genel Müdürlüğü İşgücü Piyasası ve İstatistik Dairesi Başkanı Aydın Alabaş, Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Fatih Işık ile diğer protokol üyeleri, fuarın açılış kurdelesini keserek, stantlarda incelemelerde bulundu.

Etiketler:
adscode adscode
En Çok İzlenen Videolar
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı

- Hokkasoft