Çarşamba, 17 Ekim 2018
.
23
Denizli
.
GÜNÜN İÇİNDEN

DENİZLİ PROTOKOLÜNDEN KADİR GECESİ MESAJLARI..

Osman Zolan, Uğur Erdoğan, Necip Filiz, İbrahim Tefenlili, Yusuf Garip

DENİZLİ PROTOKOLÜNDEN KADİR GECESİ MESAJLARI..

Denizli Protokolü Kadir Gecesi dolayısıyla mesaj yayımladı. İşte Denizli protokolünden mesajlar;

DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI OSMAN ZOLAN

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, "Bu mübarek gece bizlere düşen en büyük görev, Kuran'ı Kerim'i kalbimizin semasına yeniden indirmektir" dedi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, Allah'ın kelamı olan kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim'in ramazanın kalbi olan bu mübarek gecede inmeye başladığını söyledi. Bu kutsal gecenin tüm İslam alemi için ayrı bir önemi olduğunu vurgulayan Başkan Osman Zolan, "Yüce Rabbimizin insanlığa bir rahmet ve umut kapısı olarak bahşettiği bu mübarek gece, günahlardan arınma, işlediğimiz hatalara tövbe edip af dileme zamanıdır. Bin aydan daha hayırlı bu mübarek gecemizde ülkemizde ve tüm dünyada barış ve kardeşliğin hakim olması için; birlik ve beraberliğimiz için; dünyada zulüm altında bulunan kardeşlerimizin huzur ve refahı için dua edelim" dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın Kadir Gecesi'nde Denizli'de olacağını ifade eden Başkan Osman Zolan, "Kadir Gecesi, Müftü Ahmet Hulusi Efendi Cami ve Külliyesi’nin açılışını Diyanet İşleri Başkanımız Ali Erbaş ve Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci'nin katılımlarıyla gerçekleştireceğiz. Her yıl farklı bir yerde Kadir Gecesi yayını yapan TRT, bu gece özel programını açılışını yapacağımız Müftü Ahmet Hulusi Efendi Cami ve Külliyesi’nden gerçekleştirecek. Ben tüm hemşehrilerimi açılış törenine davet ediyorum" dedi.

Ramazan-ı şerifin ve Kadir Gecesi'nin manevi ikliminin yaşandığı, bayram sevincine ise sayılı günlerin kaldığı bu müstesna zaman diliminde yaşlıların, çocukların, öksüz ve yetimlerin, şehit yakınlarının ve tüm ihtiyaç sahiplerinin gönüllerini yapmak gerektiğini vurgulayan Başkan Osman Zolan, şunları kaydetti: "Bu mübarek gece bizlere düşen en büyük görev, Kuran'ı Kerim'i kalbimizin semasına yeniden indirmektir. Bu vesile ile tüm İslam aleminin ve hemşehrilerimin mübarek Kadir Gecesi'ni tebrik ediyor; bu mübarek günün manevi huzur ve bereketinden hepimizin faydalanmasını, ibadet ve dualarımızın kabul olmasını ve bu gecenin tüm insanlığa hayırlar getirmesini Cenabı Allah'tan niyaz ediyorum.”

DENİZLİ TİCARET ODASI BAŞKANI UĞUR ERDOĞAN

KADİR GECEMİZ MÜBAREK OLSUN

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, vatandaşların bir ömre karşılık gelen Kadir Gecesi’ni kutladı.

(DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan’ın Kadir Gecesi mesajı şöyle: “Bin aydan daha hayırlı, insanımızın farklı bir manevi iklime büründüğü, bayramın müjdecisi mübarek Kadir Gecesi’ni yine tüm İslam alemi ve milletçe gönül gönüle idrak edeceğiz. Başta yakınlarımız olmak üzere, kimsesiz ve yardıma muhtaçlarla insanımızın birliği ve dirliği için dua ederken bizleri de unutmamanızı diliyorum. Bu kutsal gecenin, hepimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”

AK PARTİ İL BAŞKANI NECİP FİLİZ

AK Parti Denizli İl Başkanı Sayın Necip Filiz; Kadir Gecesi dolayısıyla yazılı bir açıklama yayımladı.

“ Bu gecenin kadrini ve kavlini bilmek izzet, itibar ve iffetinin üslup ve usul şartlarını yerine getirmek demektir” diyen Başkan Filiz mesajında devamla şu ifadelere yer verdi:

“ Bin aydan daha hayırlı olduğu yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de müjdelenen mübarek Kadir Gecesi’ne kavuşmuş bulunmaktayız.

Tan yeri ağarıncaya kadar sürecek selamet ve esenliği yaşayacağız. Nur yağmuruyla, mağfiret, marifet ve mükâfat bolluğuyla inşallah müşerref olacağız. Manevi lütuf ve bereket kapılarının ardına kadar açık olduğu bu müstesna ve muazzez Gece’nin, yolumuzu ve ruhumuzu hidayet ışığıyla buluşturması en büyük dileğimdir. Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim bu kutlu Gece’de inmeye başlamış ve yeryüzü böylelikle ilahi nimet ve nurla taltif edilmiştir. Bundan dolayıdır ki, Kadir Gecesi esenlik, huzur ve müjdelerle dolu manevi bir zamanın adı ve mesajıdır. Bu itibarla umutsuzluğa, bezginliğe ve karamsarlığa tüm kapılar sürgülü ve tüm gönüller mesafelidir. Barışın, kardeşliğin ve güzelliğin öğütlendiği; dostluğun, merhametin ve muhabbetin övüldüğü; ayrılığın, nifakın, dargınlığın ve küslüğün reddedildiği kutlu dinimizin buyruklarında ihtiyacımız olan manevi tılsımın varlığı hepimiz için ilahi nimettir. Bugün dualarımızda gözyaşı döken, feryat eden tüm din kardeşlerimiz, tüm muhtaç ve çaresiz insanlar bulunacak; hepsinin esenlik ve refahı için ellerimiz semaya kalkacaktır. Bu düşüncelerle aziz milletimizin ve Türk-İslam âleminin mübarek Kadir Gecesi’ni içtenlikle kutluyor, aşkla kaldırılan ellerin ve adanmışlıkla çarpan kalplerin eşliğinde yapılan duaların kabul görmesini içtenlikle niyaz ediyorum.”

DENİZLİ TİCARET BORSASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI İBRAHİM TEFENLİLİ

Denizli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Tefenlili yayınladığı mesajda Kadir Gecesi’nin bin aydan daha hayırlı olduğunu belirterek, bu mübarek gecenin, kalplerimizin aydınlanması için özel bir gece olduğunu ifade etti.

Kuran-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı gece olan Kadir Gecesi’nin tüm inananlara esenlik ve rahmet getirmesini dileyen Başkan Tefenlili mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesini bir kez daha karşılamanın mutluluğunu, sevincini yaşıyoruz. Bu hayırlı gecede, tüm inananların yol göstericisi olan, kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’in ilk ayetleri inmeye başlamıştır. Ramazan ayının kalbi olan bu mübarek gecede rahmet ve bereket kapıları ardına kadar açılacaktır. İslam âleminin bol bol ibadet edip, dualarla geçirmesi tavsiye edilen Kadir Gecesi, inşallah Rabbimizin dualarımızı kabul etmesine, günahlarımızı affetmesine vesile olacaktır.

Bu duygu ve düşünceler ile kırgınlıkların, küslüklerin bir kenara bırakılıp, kardeşliğimizin, birlik ve beraberliğimizin pekişmesini temenni eder, başta milletimiz ve İslam coğrafyası olmak üzere tüm dünya üzerinde huzur ve barışın hüküm sürmesini temenni ederim”

(MHP) DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ GRUP BAŞKAN VEKİLİ AV. YUSUF GARİP

“MİLLETİMİZİN BİRLİĞİ, DEVLETİMİZİN BEKASI İÇİN DUA EDELİM”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Av. Yusuf Garip, Kadir Gecesi nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Ramazan ayının son günlerinde dayanışma ve kardeşlik duygularının daha da yoğunlaştığını vurgulayan Garip, Kadir Gecesi'ne kavuşmanın sevincini ve heyecanını yaşadıklarını söyledi.

MHP’li Garip, "Kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim'de bin aydan daha hayırlı olduğu müjdelenen mübarek Kadir Gecesi'ne kavuşmanın manevi mutluluğunu birlikte yaşıyoruz” dedi.

Garip, mesajında şunları dile getirdi: “Sonsuz lütuf, sonsuz af ve sonsuz bereket kapılarının ardına kadar açık olduğu bu gecenin, gelecek güzel günlerimizi ve iç dünyamızı huzur ışığıyla aydınlatması yegane temennimdir. Ramazan ayı içinde hasretle beklediğimiz bu kutlu gecede Yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim, insanlığa ışık olmaya başlamış, topraktan semaya kadar bütün alem ilahi nimet ve nurla donatılmıştır. Bütün İslam Alemi'nin bu gecenin feyzinden ve bereketinden faydalanması gerekir. Birbirimizi sevmenin güzelliğini yaşadığımız bu mübarek gün ve gecelerde; milletimizin birliği, bayrağımızın tekliği ve devletimizin bekası için dua edelim. Bu kutlu gece vesilesiyle yüce Rabbim hastalara şifa, dertlilere deva; sevdiklerinden ayrı olanlara kavuşma fırsatı versin. Gözyaşı dökenleri, güldürsün. Günahlarımızdan arınma, sonsuz af ve mağfiret deryasından faydalanma fırsatını en iyi şekilde değerlendirmeyi nasip etsin. Bu gecede semaya açılan ellerin ve kutsal değerler için çarpan kalplerin ettiği duaların kabul olması dileğiyle başta Denizlili hemşehrilerim olmak üzere bütün Türk-İslam Alemi'nin Kadir Gecesi'ni tebrik ediyorum."

 

Etiketler:
adscode adscode
En Çok İzlenen Videolar
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı

- Hokkasoft