Cumartesi, 17 Kasım 2018
.
9
Denizli
.
GÜNÜN İÇİNDEN

HATALI SÜRÜCÜYE KIRMIZI DÜDÜK

DENİZLİ PAMUKKALE HABER

HATALI SÜRÜCÜYE KIRMIZI DÜDÜK

Trafik kazalarının önüne geçebilmek için İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilde hayata geçirilen 'Kırmızı düdük' uygulamasını Kıralan Bölge Trafik İstasyon Amirliği Ekipleri  de Çivril'de başlattı.
Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünün de katılımlarıyla “Hatalı Sürücüye Kırmızı düdük” projesi kapsamındı Denizli-Uşak karayolunu kullanan araçlarda bulunan çocuklara kırmızı düdük dağıtıldı.
Sürücünün araçta bulunan çocukları tarafından aşırı hız, emniyet kemeri kullanmama gibi konularda sürücüyü uyarması amacıyla başlatılan "Kırmızı Düdük" projesini Çivril de hayata geçiren Kıralan Bölge Trafik İstasyon Amirliği Ekipleri  durdurdukları araçlardaki çocuklara kırmızı düdük dağıtarak çocuklara kural ihlali yapan ebeveynlerini uyarması için tembihledi.
Dağıtılan kırmızı düdükle her araçta çocuk trafik polisi uygulamasını yaygınlaştırarak Trafikte kural ihlallerini en aza indirmeyi hedeflenirken; okulların açılmasıyla birlikte anaokulu,  ilk ve Ortaokul öğrencilerine de “Hatalı Sürücüye Kırmızı düdük” eğitim ve bilgilendirmelerine  okullarda da devam edilecek ve böylelikle her  evde bir fahri trafik polisi oluşturulmaya çalışılacak. Bu eğitim ve bilgilendirmelerin, gelecekte trafik kuralları üzerine bilinçli nesillerin ortaya çıkmasına vesile olması amaçlanıyor.
Okullarda başlatılacak olan “Hatalı Sürücüye Kırmızı düdük” eğitim ve bilgilendirme çalışmaları Gürpınar’dan başlayarak tüm Çivril’de uygulanması planlanıyor.
Kurban Bayramında kazaların en aza indirilmesi için İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilde hayata geçirilen 'Kırmızı düdük' uygulaması ilçelere indirgenmemesine rağmen  Kıralan Bölge Trafik İstasyon Amirliği Ekiplerinin Çivril’de böyle bir çalışma başlatması vatandaşlar tarafından büyük destek ve takdir topluyor.

Etiketler:
adscode adscode
En Çok İzlenen Videolar
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı

- Hokkasoft