Perşembe, 18 Ekim 2018
.
22
Denizli
.
GÜNÜN İÇİNDEN

ÖZ GÜVEN-SEN "MUTLU GÜRKAYNAK" DEDİ

ÖZ GÜVEN-SEN "MUTLU GÜRKAYNAK" DEDİ

ÖZ GÜVEN-SEN "MUTLU GÜRKAYNAK" DEDİ

19 No.lu Güvenlik ve Savunma İşçileri İşkolunda faaliyet gösteren HAK-İŞ/ÖZ GÜVEN-SEN Sendikası Denizli İl Başkanlığına Mutlu GÜRKAYNAK atandı.

Denizli Devlet Hastanesinde 10 yıl süre ile özel güvenlik ve şirket müdürlüğü, sonrasında Denizli Büyükşehir Belediyesine bağlı BELTAŞ A.Ş.'de Özel Güvenlik Sorumlusu ve İşletme Müdürü olarak görev yapan Mutlu GÜRKAYNAK çalışma hayatında prensipli oluşu, ilkeli duruşu, mücadeleci yönü, teşkilatçı olması ve dürüstlüğü ile tanınmaktadır.

ÖZ GÜVEN-SEN Denizli İl Başkanı olarak atanmasına yönelik bilgisine başvurduk.
Öz Güven-Sen Genel Yönetim Kurulu kararıyla 13/04/2018 tarihinde Öz Güven-Sen Denizli İl Başkanı olarak atandığını, bu onurlu görevi şahsına verme teveccühleri sebebiyle Öz Güven-Sen Genel Başkanı Ömer Yılmaz bey nezdinde Yönetim Kuruluna şükranlarını belirten Mutlu Gürkaynak: "HAK-İŞ’in ilke ve değerleri doğrultusunda sendikal mücadeleyi yoğunlaştırarak sürdüren ÖZ GÜVEN-SEN; güvenlik ve savunma çalışanlarının ekonomik, demokratik, kültürel, iktisadi, sosyal, mesleki, hukuksal haklarını, çıkarlarını korumak, geliştirmek için yola çıkmıştır. Öz Güven-Sen Denizli İl Başkanlığı olarak biz de; "birlikten güç doğar" prensibi mucibince özel güvenlik görevlisi olarak görev yapan tüm arkadaşlarımıza, meslektaşlarımıza sevgi, saygı, hoşgörü ile kapılarımızı açtık. Tek yumruk olmak, gür sesimizi duyurmak, haklarımızı elde etmek adına birlik ve beraberlik içerisinde, omuz omuza vererek sendikal davamıza güç katacağız." dedi.

"Gönüller yapmaya geldik" sloganı ile yola çıktıklarını belirten Mutlu Gürkaynak: "Güvenlik Personelinin yaşadığı sorunlar, sıkıntılar  birdir, ortaktır. Bu bilinçle; Güvenlik Personelini daha verimli, daha uyumlu çalışma imkânlarına sahip kılmak, çalışma hayatında yaşanan dert ve sıkıntıları çözmek, yıllık izinlerin kanuna uygun olarak kullanmak, maaşların tam ve zamanında ödenmesi, banka promosyonlarının verilmesi için, kıdem tazminatının ödenmesi, toplu sözleşmeler yaparak yaşam standartlarını refah düzeyi üzerine çıkarılması, fazla çalısma ve mesailerin ödenmesi ile iş garantisi için haklı olduğunuz hertürlü hak mücadelesinde sonuna kadar çalışacağız." dedi.

İnançla, azimle bu yola baş koyduklarını, hedeflerinin büyük, hedefe giden yolun uzun ve meşakkatli olduğunu ancak; üyelerinden aldıkları güçle hedeflerine odaklandıklarını belirten Mutlu Gürkaynak konuşmasını şöyle sürdürdü. "Taşeron konusu büyük bir mücadele sonucunda çözüme kavuşmuştur. Bu hususta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Başbakanımıza, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımıza, Milletvekillerimize, HAK-İŞ Genel Başkanımız ve Yönetim Kurulu ile emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Burada ozellikle şunu belirtmek isterim. Konfederasyonumuzun temel görüşü olan Kamuda çalışan tüm Taşeron işçiler ayrım yapılmadan işçi statüsüyle kadrolu işçi olarak istihdam edilmelidir.
Guvenlik gorevlilerinin kanayan yarası olan Kıdem Tazminatı konusunda kazanılmış haklar korunmalı, var olan sorunları ortadan kaldıracak, çalışanları güvence altına alacak bir sistem enkısa sürede hayata geçirilmelidir." 

Güvenlik ve Savunma İşçileri işkolunun sorunlarını yakından takip ettiklerini, üyelerimizin hak ve çıkarlarını koruyup daha ileri kazanımlar için mücadelelerini sürdüreceklerini vurgulayan Mutlu Gürkaynak: "Öz Güven-Sen Denizli İl Başkanlığı görevini bugüne kadar özveri ile yürüten Sayın Sedat Demirkaya kardeşime de emekleri, gayretleri, çalışmaları dolayısıyla çok teşekkür ediyorum. Önümüzdeki günlerin huzur ve barış dolu, çalışma hayatı ve sendikal mücadelede yeni açılımlar ve ileri kazanımlar elde edileceği bir yıl olmasını temenni ediyorum." diyerek sözlerini tamamladı.

Etiketler:
adscode adscode
En Çok İzlenen Videolar
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı

- Hokkasoft