Pazar, 18 Kasım 2018
.
9
Denizli
.
GÜNÜN İÇİNDEN

TEFENLİLİ, EKONOMİK GELİŞMELERİ DEĞERLENDİRDİ

DENİZLİ PAMUKKALE HABER

TEFENLİLİ, EKONOMİK GELİŞMELERİ DEĞERLENDİRDİ

Denizli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Tefenlili son dönemde yaşanan ekonomik gelişmeleri değerlendirdi. Başkan Tefenlili Türkiye Ekonomisi’nin sağlam temellere dayandığını, bu zorlu süreçten daha da güçlenerek çıkacağını söyledi.

Küresel ve yerel gelişmelere bağlı olarak son dönemde artan döviz kuru fiyatlarının ülkemiz ekonomisini hedef aldığını belirten Başkan Tefenlili, üretime, yatırıma, istihdam ve ihracata devam ederek bu zorlu sürecin üstesinden geleceğimizi söylerken mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Ülkemizi, istedikleri gibi yönlendirip, kullanamayan güç odaklarının, son günlerde, çeşitli manipülasyon ve saldırılar ile ülkemiz ekonomisini hedef aldığını görüyoruz. Tarihimize baktığımızda, ülkemize yönelik, bu ve buna benzer saldırıların birçok kez yaşandığına tanıklık ettik.

Ülkemizi ve milletimizi dar boğaza sokmaya çalışan güç odakları bir kez daha amaçlarına ulaşamayacak. Güçlü ekonomimiz ile soğukkanlılığımızı koruyarak bize yapılan saldırıların dimdik karşında duracağız. Cumhurbaşkanımızın açıkladığı ekonomik planlar çerçevesinde, daha güçlü bir Türkiye için, dünden daha çok çalışarak, üretime, yatırıma, istihdam ve ihracata devam edeceğiz.

Ülkemiz temelleri sağlam bir ülkedir. Fırtına ne kadar sert olursa olsun, kayadan sadece toz alır. El ele vererek, birlik ve beraberliğimizi koruyarak, çok çalışmaktan ve üretmekten taviz vermeden, ülke olarak dünyanın en güçlü ekonomileri arasında olma hedefimizi gerçekleştireceğiz. Bizler iş dünyası olarak ülkemizin kalkınması için var gücümüzle çalışacak, ülkemize karşı uygulanan ekonomik savaşı fırsata dönüştürecek, gelecek nesillerimize daha güçlü bir Türkiye bırakacağız”

Etiketler:
adscode adscode
En Çok İzlenen Videolar
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı

- Hokkasoft