Cumartesi, 20 Ekim 2018
.
23
Denizli
.
Merkezefendi

Güngör “Kudüs Müslümanların Namusudur”

Güngör “Kudüs Müslümanların Namusudur”

Güngör “Kudüs Müslümanların Namusudur”

Ak Parti Merkezefendi ilçe Başkanı Yücel Güngör, Trump’un Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasına sert tepki gösterdi.

Orta Asya ve Arap coğrafyasında oynanmak istenen kirli oyunların, mutlaka bozguna uğrayacağını da ifade eden  Ak Parti Merkezefendi ilçe Başkanı Yücel Güngör, “Orada 400 yıllık Osmanlı himayesindeki Kudüs, yahudisi, hristiyanı ve Müslümanı ile barış içerisinde bugüne kadar yaşamayı başarmıştır.

Fakat, Siyonist rejim; Kudüs’teki Müslümanların yok olması için elinden gelen tüm zalimlikleri yapmaktadır.

Müslümanım diyen herkesin artık mezhep, ırk, bölge farklılıklarını bir kenara bırakıp, Kudüs için birlik olma vakti gelmiştir. Yoksa Kudüs Müslumanlara hakkını helal etmez... Peygamberimiz Hz Muhammed (sav) in Miraç a yükseldiği Kutsal şehrimiz Kudüs sadece Müslümanlara aittir.” dedi.

Güngör, konuşmasında devamla; "Hadsizliğin, saldırganlığın ve hukuksuzluğun geldiği son nokta olarak siyonizmin bu devirdeki kullanışlı piyonu Trump aracılığıyla ilk kıblemiz Kudüs’ümüzü işgalci İsraillilerin siyonist emelleri doğrultusunda başkent ilan etme cüretinde bulunmuşlardır.

“Şu açıkça bilinmelidir ki, New York’un bir gece aydınlanması için tüm gönül coğrafyamızı ateşe atanlar; Kudüs’ümüzün 1 anlık karanlığa bürünmesinin sonuçları çok ağır olacaktır." diyen Güngör, "Tarih bize göstermiştir ki; Theodor Herzl’in rüyasıyla hareket edenler, bu çağın Selahaddinlerini, Abdülhamidlerini hesaba katmazlarsa acı bir kabusa uyanacaklardır." ifadelerini kullandı.

Filistin'in dar bir coğrafyada bulunan birtakım insanların meselesi değil; tüm İslam aleminin namusu olduğunu vurgulayan Güngör, "Celladından diz çöküp af dileme gafletinden kurtulunuz! Dünya var oldukça yeryüzü bizimdir, Kudüs bizimdir. Kudüs Müslümanlarındır." değerlendirmesinde bulundu.

 

Etiketler:
adscode adscode
En Çok İzlenen Videolar
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı

- Hokkasoft