Cumartesi, 20 Ekim 2018
.
23
Denizli
.
YILMAZ TİCARET İLE KENTGÜNDEMİ

2 gün önce gözaltına alınmıştı! Serbest bırakıldı!

2 gün önce gözaltına alınmıştı! Serbest bırakıldı!

2 gün önce gözaltına alınmıştı! Serbest bırakıldı!

Honaz İlçesinde 30 Haziran’da kaybolan Soner Kızılırmak’ın ardından 18 Ekim’de  de Murat Uğur Pınarbaş’ın kaybolması sonrası Pınarbaş’ın anne ve babasının Müge Anlı’nın programa çıkmasıyla birlikte ortaya çıkan şok iddialar Türkiye gündemine oturmuştu. İddiaya göre, kaybolan iki kişinin yanı sıra 6 diğer kişinin de hayatının tehlike de olduğu ortaya atılmış olayların tüm gelişimi ve iddialar üzerine gözler Fatih B.’ye çevrilmişti. Tüm bu yaşananlar sonrası Müge Anlı’nın çağrısı ile birlikte Honaz İlçesi’nde 30 Haziran’da kaybolan Soner Kızılırmak ve daha sonra aynı şekilde 18 Ekim’de kaybolan Murat Uğur Pınarbaş için önce Denizli Büyükşehir Belediyesine bağlı Su Altı Arama Kurtarma Ekipleri Honaz İlçesi, Aydınlar Mahallesinde bulunan Akbaş Barajında saatlerce arama tarama faaliyetinde bulundu. Fakat tüm aramalara rağmen sonuç alınamadı. Daha sonra Akbaş Barajı yakınlarındaki ormanlık alanda Murat Uğur Pınarbaş'a ait cep telefonu bulundu. Denizli Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü'nde görevli deneyimli polislerden oluşan özel ekip, çalışmalarını bu nokta da yoğunlaştırdı. Kayıp kişilerin öldürülmüş olabileceği ihtimali üzerine ise Ankara'daki Emniyet Genel Müdürlüğü Köpek Eğitim Merkezi'nden 'Obert' ve 'Melo' adlı kadavra arama köpekleri getirildi. Köpek eğitim uzmanı polisler, köpeklerle cep telefonunun bulunduğu baraj çevresini taradı. Köpeklerin tepki verdiği Karaçay Deresi'ndeki iki alan, iş makinesiyle kazıldı. Ancak herhangi bir ize rastlanmadı. Arama çalışmaları ise genişletilerek devam etti.

 

POLİS, FATİH B.’Yİ YAKALADI

İddiaya göre, Tüm bunlar yaşanırken Denizli Emniyetine bağlı Asayiş ve Cinayet Masası ekipleri olayı gizliden gizliye soruşturmaya devam etti. Daha sonra yapılan araştırmalar neticesinde Fatih B.’nin Denizli’de bir otel de sahte bir kimlik ile saklandığını tespit etti ve düzenledikleri operasyon ile Honaz Davasının en büyük şüphelisi Fatih B.’yi yakaladı ve gözaltına aldığı gündeme bomba gibi düştü. Yakalanan Fatih B.  ifadesinin alınması için emniyet müdürlüğüne götürüldü. Bunun yanı sıra gözaltına alınan Fatih B. İle  birlikte Cinayet büro ekiplerinin Honaz’da R.Ç ve M.K isimli 2 kişiyi daha gözaltına aldı.

 

ADLİYE’YE SEVK EDİLDİ

Tüm bu gelişmeler sonrası üç gün boyunca gözaltında kalan Fatih B., ifadesi tamamlandıktan sonra Adliye’ye sevk edildi. Fatih B. burada savcıya ifade vermesinin ardından delil yetersizliği sebebiyle Adli Kontrol Şartıyla serbest bırakıldı. Bu karar kaybolan iki gencin ailesinde şok etkisine sebep olurken, Fatih B.’nin ailesi tarafından sevinçle karşılandı. Gözaltına alınan diğer 2 kişinin ise bugün veya yarın Adliye’ye sevk edilmesi bekleniyor.

Etiketler:
adscode adscode
En Çok İzlenen Videolar
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı

- Hokkasoft