Salı, 18 Aralık 2018
.
10
Denizli
.
adscode

DENİZLİ

BU YARATIK AKHAN’DA ORTALIĞI KARIŞTIRDI…

BU YARATIK AKHAN’DA ORTALIĞI KARIŞTIRDI…

BU YARATIK AKHAN’DA ORTALIĞI KARIŞTIRDI…

Denizli’de tarif edilemeyen ve birçok hayvana benzeyen ancak özelikleri bakımından hiçbirine benzemeyen bir hayvan bulundu.

Denizli’nin Pamukkale İlçesi’ne bağlı Akhan Mahallesi’nde tarif edilemeyen bir hayvanın ölüsü bulundu. Kedigiller ve kemirgenler familyasından olduğu tahmin edilen yaratık, tahmini kış mevsiminde acıktığı için yerleşim alanına indiği ve burada öldüğü tahmin ediliyor. Akhan Mahallesi Hal Caddesi 196 sokakta bulunan yaratığın vaşak başta olmak üzere sansar, kedi veya kemirgen familyasından olduğu tahmin edilen yaratığın bacakları uzun olduğu sansar grubundan bir canlı olma ihtimali ortadan kalkarken kuyruğunun uzunluğu nedeniyle vaşak olma ihtimalinin olmadığı belirtildi. Evlerinin yanındaki ahırda ölmüş ve kurumuş olarak buldukları bu canlıyı hiçbir şeye benzetemediklerini söyleyen Davut Yaman, “Sanırım kışın aç olduğu için yiyecek bir şeyler bulmak için gelmiş. Çünkü sadece ölmekle kalmamış kurumuş. İlk bulduğumuzda çok şaşırdık ve korktuk. Sonra dikkatli bir şekilde incelediğimizde, bunun ne sansar nede son zamanlarda Denizli’de görülen vaşak olmadığını anladık. Tavuklar için sansarların sık sık mahallemize geldiğini biliyoruz. Ancak ayaklarının uzunluğunu görünce bunun sansarda olmayacağını düşündük. Şu anda ne olduğunu bilmiyoruz. Çocuklarımız da korktukları için attık” dedi. Akhan Mahallesi’nde bulunun canlının ne olduğu bilinmez iken

www.Pamukkalehaber.com garip hayvanın ne olduğunu araştırdı.Veteriner Hekim Hasan Kılıç hayvan cinsinin fotoğrafını inceledikten sonra “Korkulacak birşey yok bu bizim sıklıkla karşılaştığımız bir hayvan Arap Tavşanı veya ada Tavşanı olarak bilinir zaman zaman boyutları değişkende olsa bu hayvan kemirgen familyasından zararsız Arap Tavşanıdır” dedi ve merakları giderdi.Türkiye’de koruma altında olduğu öğrenildi ve neslinin tükenmek üzere olduğu belirtildi.

 

Etiketler:
adscode adscode
adscode

adscode
En Çok İzlenen Videolar
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı

- Hokkasoft

1.7610 sn / 5.38MB - 46