Salı, 18 Aralık 2018
.
10
Denizli
.
adscode
GÜNÜN İÇİNDEN

Telefonda Silinen Fotoğrafları Kurtarma

Telefonda silinen resimleri kurtarmak istediğimizde farklı programlara ihtiyaç duyulmaktadır.

Telefonda Silinen Fotoğrafları Kurtarma

Android telefonunuzdan silinen fotoğrafları kurtarma işlemi için “Android Veri Kurtarma Programı” en iyi programlardan birisi. Masaüstü bilgisayarlarda çalışan program, telefonunuzdan silinen kişi, SMS, video, müzik gibi birçok veriyi kurtarabiliyor. Sade ve anlaşılabilir ara birime sahip olması sayesinde herkesin rahatlıkla kullanabileceği bu program, birçok Android telefonla da uyumlu olarak çalışıyor.

Android veri kurtarma programı ile hasar gören veya virüsten etkilenmiş fotoğraflarınızı geri yükleyebilirsiniz. Android veri kurtarma programı ile, silinen fotoğrafları kurtarma işleminde sadece telefon hafızası ile kalmayıp SD kartınızda da kurtarma işlemi yapabilirsiniz. Geri yüklemeden önce sunduğu dosyayı ön izleme seçeneği programın öne çıkan özellikleri arasında. Peki, Android veri kurtarma programı ile silinen fotoğrafları kurtarma işlemini nasıl yapacaksınız?

Android veri kurtarma programı ile silinen fotoğrafları kurtarma adımları;

 1. Android veri kurtarma programının en güncel sürümünü bilgisayarınıza indirin.
 2. Programı çalıştırmadan önce silinen fotoğrafları kurtarmak istediğiniz telefonda en az %20 seviyesinde şarjınızın olduğundan emin olun ve programı çalıştırın. Ardından USB kablo aracılığıyla Android telefonunuzu bilgisayara bağlayın.
 3. Cihazınız otomatik olarak algılanmadıysa Ayarlar>Geliştirici Seçenekleri yolunu takip edin ve USB Hata Ayıkla seçeneğini aktif hale getirin.
 4. Cihazınızda analiz başlatmak için yeşil renge sahip “Başlat” tuşuna bir kez tıklayarak işlemi gerçekleştirin.
 5. Analiz tamamlandıktan sonra cihaz taramasını başlatın ve cihazınızdan “İzin Ver” seçeneğine tıklayın. Daha sonra bilgisayarınıza dönerek “Başlat” seçeneğine tıklayın. Ardından geri yükleme işleminin tamamlanmasını bekleyin.
 6. Sol tarafta bulunan alandan “Galeri” kategorisine giderek kurtarılabilecek resimleri görüntüleyebilirsiniz.
 7. Resimleri ön izleme özelliği ile görüntüleyebilir ve geri yüklemek içinse “Kurtar” seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Silinen fotoğrafları kurtarmak için Android veri kurtarma programında yapmanız gerekenlerin hepsi bu kadar. Yukarıdaki anlatımı harfiyen uygulamanıza rağmen silinen fotoğrafları kurtarma girişimi başarısız olursa aşağıdaki anlatımı deneyebilirsiniz.

7-Data Recovery Suite programı ile telefonda silinen fotoğrafları kurtarma

7-Data Recovery Suite Programı İle Silinen Fotoğrafları Kurtarma

7-Data Recovery Suite, telefonunuzdan silinen uygulama, video, resim, rehber ve SMS gibi verileri kurtarmanızı sağlayan başarılı bir geri yükleme programı. Sadece birkaç adımda dosyalarınızı geri getiren program, oldukça basit bir ara yüze sahip.

Bu program ile aynı zamanda bilgisayarınız üzerinden de dosya kurtarma işlemi yapabiliyorsunuz. Programın ücretsiz basit sürümü sınırsız dosya kurtarma gibi birçok özellik sunarken, profesyonel sürümü almak isteyenler ise 39 dolar ödemek zorundalar. Aynı zamanda programın birçok sınırsız özelliğinin bulunduğu “Enterprise” sürümü de mevcut. Ancak, silinen fotoğrafları kurtarma işlemi için 7-Data Recovery Suite ücretsiz sürümü işinizi görecektir.

7-Data Recovery Suite ile silinen fotoğrafları kurtarma işlemi için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz

 1. İlk olarak 7-Data Recovery Suite programının en güncel sürümünü bilgisayarınıza indirin ve kurulum işlemini gerçekleştirin.
 2. Silinen fotoğrafları kurtarmak istediğiniz telefonu USB ile bilgisayarınıza bağlayın.
 3. Programı çalıştırmadan önce Android telefonunuz üzerinden Ayarlar>Geliştirici Seçenekleri yolunu takip ederek USB Hata Ayıklama seçeneğini etkinleştirmeniz gerekiyor. Bu işlemleri yaptıktan sonra 7-Data Recovery Suite programını başlatın.
 4. Programın ana ekranında bilgisayar ve telefon üzerinden kurtarma işlemi için farklı seçenekler bulunmakta. Ancak biz telefondan silinen fotoğrafları kurtarma yöntemini anlatacağımız için Android Kurtar seçeneğine ilerliyoruz.
 5. Telefonunuzda USB Hata Ayıklama seçeneği etkinleştirilmiş ise program telefonunuzu tanıyacaktır. Telefonunuz başarılı olarak bağlandıysa detaylı bir taramanın ardından klasörleriniz programda görünecektir.
 6. Bu klasörler arasından geri yüklemek istediğiniz klasörleri sol tarafta bulunan seçeneği işaretleyerek seçiyoruz. Silinen fotoğrafları kurtarmak için resimleri seçmeniz gerektiğini unutmayın.
 7. İstediğiniz klasörleri seçtikten sonra kaydet butonuna basarak işleme devam edin. Ardından dosyaların nereye geri yükleneceğini seçin. Bu işlemleri tamamladıktan sonra “OK” butonuna tıklayarak kurtarma işlemini başlatıyoruz.
 8. Kurtarma işleminin tamamlanma süresi dosyaların boyutuna göre değişkenlik göstermektedir. Bu yüzden silinen fotoğrafları kurtarma işlemi sırasında sabırlı olmanız gerekmekte.

Eğer bir dosyanın kurtarılma şansını arttırmak istiyorsanız dosyayı sildikten sonra üzerinde fazla işlem yapmamanızı tavsiye ederiz. Çünkü depolama birimlerinin çalışma prensibine göre yeni dosyalar silinen dosyaların üzerine yazılmaktadır. Bu durumda disk üzerinde olabildiğince az işlem yapmanız geri yüklemek istediğiniz dosyalara sağlam ulaşmanızı sağlar.

Silinen fotoğrafları kurtarma girişimlerinin en başarılı olduğu işlemler ise yeni silinmiş resimlerdir.

Kaynak: https://www.teknokenar.com/silinen-fotograflari-kurtarma/

adscode adscode
adscode
En Çok İzlenen Videolar
Emoji ile tepki ver!
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0 Yorum
 • Yorumu Gönder
 • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı

- Hokkasoft

0.4713 sn / 3.88MB - 46